Yazı aralarında Reklam gösterme

WordPress sitenizde yazılarınızın arasına Google Adsense reklamları yerleştirmek isteyebilirsiniz. Mesela ilk üç yazının sonuna reklam kodlarını yerleştirmek hoş olabilir. Tabi ki bu sayı daha da az olabilir.
Önceden bunun için, temamızın index.php dosyasında, Loop içerisinde bir sayaç tutar ve ona göre ekleme yaptırmaya çalışırdık. Aslında mantığı çok basit olan bu yöntem ne yazık ki bazıları için sıkıntı yaratabiliyordu. Sunacağım yöntem daha basit ve WordPress çekirdeğini kullandığından daha stabil.

  1. <?php if ($wp_query->current_post < 3) { ?>
  2. Reklam kodlarınızı buraya ekleyin
  3. <?php } ?>

Temanızın index.php ya da archives.php dosyasında (kısaca reklamlarınızın nerede yayımlanmasını istiyorsanız oraya) the_content( ya da the_excerpt( kodlarını bulun. Reklamlarınızı eğer yazıların sonuna eklemek istiyorsanız, aşağıdaki kodları bunlardan sonraya ekleyebilirsiniz. Ya da Loop içerisinde uygun gördüğünüz bir yere ekleyebilirsiniz.

Kod içerisindeki 3 sayısını değiştirerek istediğiniz kadar yazıya reklamınızı ekleyebilirsiniz. $wp_query->current_post değişkeni gösterilmekte olan yazının sırasını verir ve 0’dan başlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir